ایربگ یا کیسه‌ هوا | فروشگاه ایساکو در مشهد | نمایندگی های ایساکو | قطعات و لوازم یدکی | 

از ایربگ یا کیسه‌ هوا چه میدانید؟ همراه لوازم یدکی گندمی باشید!

از ایربگ یا کیسه‌ هوا چه میدانید؟ همراه لوازم یدکی گندمی باشید! …. مهندسان و طراحان مشغول در صنعت خودروسازی تمام خلاقیت و ابتکار خود را برای ارائه‌ ایده‌ های ایمن‌ تر به کار گرفتند تا رانندگی بی‌ خطرتری را با خودروهای خود به راننده و سرنشینان نوید دهند. یکی از این پیشرفت‌ ها ایربگ یا کیسه‌ هوا است که ایمنی سرنشینان را تا حد بسیار زیادی تامین می‌ کند. تا جایی که امروزه وجود کیسه‌ هوا در خودروها به منظور کسب استانداردهای ایمنی الزامی است. کیسه‌ های هوا اکنون متنوع‌ تر از قبل هستند و خودروسازان برای کسب امتیاز بهتر محصولاتشان در بخش ایمنی همواره سعی در بهینه‌ سازی آنها دارند. همانطور که می دانید ما در سایت فروشگاه خودرویی گندمی لیست بسیار زیادی از قطعات و لوازم یدکی خودرو در مشهد را در اختیار داریم که میتوانید با مراجعه به سایت فروشگاهی قطعات خودرو گندمی و برقراری تماس با نمایندگی قطعات خودرو در مشهد قطعه موردنظر خود را خریداری کنید. بهتر است بدانید یکی از  نمایندگی های ایساکو در مشهد سایت لوازم خودرویی گندمی است که با نام فروشگاه ایساکو در مشهد نیز شناخته شده می باشد.  

0513306

کلیک بر روی شماره برای سفارش قطعه خودرویی موردنظر شما

ایربگ خودرو چیست؟

کیسه هوا یکی از مهم ترین وسایل ایمنی در خودروهای امروزی است و می تواند تا حد زیادی آسیب سرنشینان را در تصادفات جدی کاهش دهد. جالب اینجاست که این کیسه ها دارای دکمه هایی هستند که برای فعال یا غیرفعال کردن کیسه هوای خودرو استفاده می شود. در صورت بروز تصادف، کیسه هوای خودرو پر از هوا می شود و به عنوان یک بالشتک در جلوی سر و بدن راننده و سرنشینان عمل می کند و از برخورد سرنشینان خودرو به قطعات فلزی خودرو جلوگیری می کند. هنگامی که خودرو با موانع سخت برخورد می کند، کیسه هوا در عرض چند ثانیه از حالت تا شده باز می شود و به شکل کیسه D می آید و از سرنشینان محافظت می کند. قطعات و لوازم یدکی خودرو در مشهد را میتوانید تنها با شماره گیری 0513306 پیدا کنید. 

ایربگ یا کیسه‌ هوا | فروشگاه ایساکو در مشهد | نمایندگی های ایساکو | قطعات و لوازم یدکی | 
از ایربگ یا کیسه‌ هوا

کاربرد ایربگ یا کیسه‌ هوا

معمولاً در تصادفات رانندگی، هنگام برخورد دو خودرو یا برخورد با مانع، خودرو به سرعت و تقریباً بلافاصله متوقف می شود. اما مسافران متاثر از ضربه زدن به ماشین به جلو پرتاب می شوند. اگر کمربند ایمنی ببندند، احتمال آسیب تقریباً منحصراً به صورت، چانه و گردن محدود می شود. این آسیب معمولاً در اثر ضربه زدن به سرنشین جلوی داشبورد و راننده با فرمان ایجاد می شود. در این مواقع کیسه هوا کارایی خود را نشان می دهد و باز شدن به موقع شدت ضربه را به قسمت هایی از بدن که مقاومت بیشتری دارند کنترل می کند و فشار وارده به گردن و صورت را که حساسیت بیشتری دارند کاهش می دهد.

اجزای ایربنگ

سیستم ایربگ دارای کانال های کوچکی است که در قسمت های مختلف خودرو تعبیه شده است. به طور کلی اجزای سیستم ایربگ شامل موارد زیر است.

کیسه هوا

کیسه هوا از پارچه نایلونی ساخته شده و در صورت برخورد خودرو با جسم بسیار سخت یا وسیله نقلیه دیگری باد می شود. قبل از باز شدن کیسه هوا، آن را زیر یک پوشش مناسب قرار می دهند.

چراغ هشداردهنده

چراغ هشداردهنده راننده را از خرابی سیستم کیسه هوا مطلع می‌ کند.

کلید صندلی سرنشین

با استفاده از کلیدهایی که در طرف سرنشین قرار دارد می‌ توان از عمل کردن کیسه هوای این صندلی در زمانی که سرنشین ندارد جلوگیری کرد. هر گونه قطعه موردنظر خودرویی خود را میتوانید از نمایندگی های ایساکو مشهد سایت گندمی تهیه فرمایید.

مطلب پیشنهادی: چرا ماشین در تابستان جوش می آورد؟

باد کننده آتشی

بادکننده ایربگ راننده در مرکز فرمان قرار دارد. جالب است بدانید که این بادکن دارای انواع گلوله های روغن در داخل محفظه احتراق می باشد، جرقه زن نیز با خازن هایی پر شده است که جرقه هایی برای احتراق گلوله های روغن ایجاد می کند. پیل های سوختی به سرعت می سوزند و با فشار معینی مقدار مشخصی گاز نیتروژن تولید می کنند که پس از عبور از فیلتر، این گاز وارد کیسه هوا شده و آن را باد می کند.

سنسور های ایربگ

با توجه به سیستم کیسه هوا و تعداد کیسه‌ های هوا تعبیه شده در خودرو، سنسورهای ضربه، به طور مستقیم در واحد کنترل یا به صورت ماهواره‌ ای در قسمت جلوی خودرو یا در کنار خودرو نصب می‌ شوند. نمایندگی های ایساکو در مشهد را میتوانید با سایت خودرویی گندمی پیدا کنید برای اینکار کافیست بر روی یکی از لینک های قرار داده شده کلیک کنید.

انواع کیسه هوا

گفته می شود امروزه شرکت های خودروسازی از انواع مختلف ایربگ برای ارتقای استانداردهای ایمنی محصولات خود استفاده می کنند. این انواع معمولا بر اساس محل نصب و خروجی آنها نامگذاری می شوند. انواع ایربگ ها عبارتند از:

کیسه هوا سرنشینان جلو

این نوع ساده ترین و اولین نوع ایربگ مورد استفاده در صنعت خودروسازی است. البته این از همه مهمتر است زیرا احتمال تصادف خودرو در جلو زیاد است و سرنشینان ردیف جلو آسیب بیشتری می بینند. عموماً این نوع کیف سرنشینان جلو بزرگتر از کیف راننده است. کیسه هوای راننده روی فرمان و ایربگ سرنشین در کنار آن در مقابل داشبورد قرار می گیرد. این کیسه‌ها که با قاب‌های پلاستیکی پوشانده شده‌اند، هنگام خروج این قاب‌ها را به زور کنار می‌زنند.

کیسه هوای جانبی

این نوع در کناره های خودرو و بین درب و سرنشینان قرار می گیرد. معمولا برای هر دو ردیف عقب و جلو استفاده می شود. این کیسه ها که معمولا روی صندلی ها قرار می گیرند از برخورد سرنشینان به قطعات سخت خودرو در تصادف جلوگیری می کنند. ارتفاع آنها معمولا زیر پنجره است، اما اگر خودرو از پرده ایمنی استفاده نمی کند، این ارتفاع می تواند بیشتر باشد تا سر و گردن مسافران از برخورد با شیشه ها محافظت کند.

کیسه‌ هوای پرده‌ ای

همانطور که از نامش پیداست، این نوع مانند یک پرده سطح شیشه های کناری خودرو را می پوشاند. بدین ترتیب شیشه جدا از اینکه سر و گردن مسافر را در برابر برخورد با ستون های خودرو محافظت می کند، از افتادن شیشه بر روی وی و شکستن آن نیز جلوگیری می کند. این کیف بر روی سقف خودرو قرار می گیرد. با خرید از فروشگاه ایساکو در مشهد می توانید مدل های متفاوتی از کیسه هوا خودرو را تهیه کنید.

کیسه هوای زانو

این دسته که برای سرنشینان ردیف جلو رتبه بندی شده است، پاها و زانوهای راننده و سرنشین جلو را پوشش می دهد و از صدمات احتمالی در این ناحیه جلوگیری می کند.

ایربگ یا کیسه‌ هوا | فروشگاه ایساکو در مشهد | نمایندگی های ایساکو | قطعات و لوازم یدکی | 
ایربگ یا کیسه هوا در خودرو قیمت از نمایندگی قطعات خودرویی گندکی مشهد | فروشگاه ایساکو در مشهد

کیسه هوای وسط

این نوع که کمتر دیده می شود و در خودروهای عمومی به ندرت استفاده می شود، بین راننده و سرنشین جلو باز می شود و از برخورد آنها با یکدیگر جلوگیری می کند.

کیسه هوای عابر

این تیپ که جدیدترین تکنولوژی در این زمینه است در خارج از خودرو استفاده می شود و برخلاف انواع قبلی وظیفه محافظت از عابر پیاده، دوچرخه سوار یا موتورسوارانی را دارد که از جلو با خودرو برخورد می کند. استفاده از این نوع ایربگ که در ابتدای راه است هنوز چندان مورد استقبال قرار نگرفته است.

کیسه هوای کمربندی

این مدل برای جلوگیری از آسیب دیدگی کمربند به بدن سرنشینان در هنگام کشش استفاده می شود. در واقع در این نوع ایربگ یا کیسه‌ هوا کمربند ایمنی مجهز به ایربگ است.

دلایل عمل نکردن کیسه‌ هوا

کیسه های هوا با بسیاری از مزایای اثبات شده شناسایی شده اند، اما مانند هر فناوری دیگری، آنها نیز مشکلاتی دارند. یکی از مشکلات سیستم ایربگ این است که در مواقع ضروری و خطرناک باز نمی شوند. این به دلایل مختلفی اتفاق می افتد، که می تواند یک خطای سیستم یا یک نوع خرابی باشد که منجر به فعال شدن کیسه ها نمی شود. خطاهای سیستم کیسه هوا معمولاً از کار افتادن سنسور، تنظیمات نادرست رایانه یا بهم ریختگی تنظیمات آن و خرابی سیم کشی سیستم است. ممکن است ایرادهای دیگری در سیستم وجود داشته باشد، اما معمولاً سیستم مانیتورینگ آنها را تشخیص می دهد و چراغ هشدار کیسه هوا روشن می شود. موارد ذکر شده مشکلاتی است که ممکن است سیستم هشدار تشخیص ندهد.

نمایندگی لوازم یدکی خودرو در مشهد گندمی ایساکو

برای تهیه قطعات و لوازم یدکی خودرو در مشهد می توانید به سایت فروشگاهی قطعات خودرو گندمی مراجعه کنید. لیست بی شماری از انواع محصولات و قطعات ریز و درشت خودروها را می توانید مشاهده کرده و براساس نیاز خود قطعه موردنظر خود را خریداری کنید. نمایندگی قطعات خودرو در مشهد یکی از با کیفیت ترین و مشتری مدارترین نمایندگی های ایساکو و به طور کلی انواع لوازم یدکی خودرو می باشد که به شما کمک میکند که تنها با یک تماس بتوانید قطعه خودرویی موردنظرخود را خریداری کنید. فروشگاه ایساکو مشهد کوشش 25  با شماره تماس لینک شده تماس حاصل فرمایید.

ایربگ یا کیسه‌ هوا | فروشگاه ایساکو در مشهد | نمایندگی های ایساکو | قطعات و لوازم یدکی |

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *