نشت آب از بدنه موتور علت نشتی آب از زیر خودرو نشت روغن موتور پراید

نشت مایعات خودرو به چه دلیل است؟

این مشکل می‌ تواند برای همه ما اتفاق بیفتد. اما معمولا در مراحل ابتدایی نشتی آب از خودرو را متوجه نمی‌ شویم تا وقتی که به وضوح خودش را نشان دهد. از آنجایی‌ که بی‌ توجهی به این موضوع می‌ تواند دردسر‌ساز باشد و خسارات زیادی را به اتومبیل شما وارد کند توصیه می‌ شود که مایعات ماشین را به‌ صورت دوره‌ ای و مرتب چک کنید تا از کم شدن آن‌ ها مطلع شوید و در صورت لزوم آن‌ ها را سرریز کنید. در این مطلب سعی کرده‌ ایم به مواردی اشاره کنیم که دلیل نشت مایعات آب از خودرو شما بوده و دانستن آن در صورت بروز چنین مشکلی کمک‌ کننده خواهد بود. البته نشت روغن موتور،ترمز و … نیز می تواند دلیل آن باشد در ادامه با خرید و فروش قطعات خودرو از مشهد به جزئیات آن می پردازیم.

0513306

کلیک بر روی شماره برای سفارش قطعه خودرویی موردنظر شما

در گام اول ماشین را روی یک سطح صاف قرار دهید

ماشین را در یک سطح صاف قرار داده و به مدت یک شب آن را جابجا نکنید. در برخی موارد برای این اینکه بهتر بتوانید محل نشت را پیدا کنید بهتر است ماشین را بوسیله جک بالا ببرید یا روی چال مکانیکی قرار دهید.

در گام دوم از یک تکه یا مقوا استفاده کنید

برای اینکه بتوانید راحت‌ تر محل نشت و نوع مایع را تشخیص دهید بهتر است از یک تکه مقوای سفید یا کاغذ استفاده کنید تا مقدار و رنگ مایع ریخته شده روی مقوا قابل مشاهده باشد.

دلیل نشت مایعات خودرو

دلیل نشت مایعات خودرو متعدد است. در ادامه به دلیل نشت مایعات آب از خودرو نیز می پردازیم.

نشت مایع خنک‌ کننده موتور

کم شدن یا خشک شدن مایع خنک‌ کننده که سبز رنگ است می‌ تواند آسیب‌ های جدی به قطعات موتور وارد کند. به همین دلیل باید به‌ صورت منظم سطح مایع خنک‌ کننده در مخزن کنترل شود. همچنین باید از چرب نبودن آن اطمینان حاصل کنید.

نشت روغن‌ موتور

رنگ روغن‌ موتور ارتباط مستقیمی با زمان تعویض و مقدار کارکرد آن دارد. با این حال روغن‌ موتور تازه تقریبا به رنگ قهوه‌ ای روشن است. روغن‌ موتور را علاوه‌ بر رنگ از روی بو و چرب بودنش می‌ توان تشخیص داد. اگر به نشت روغن‌ موتور مشکوک هستید به دفعات مقدار روغن‌ موتور را از طریق گیج چک کنید و میزان تغییرات را بررسی کنید. اگر مقدار نشت روغن خیلی کم است و سطح روغن‌ موتور به شکل محسوسی کم نشده است فعلا می‌ توانید با آن مدارا کنید ولی اگر مقدار نشتی روغن موتور زیاد است و روغن‌ موتور خیلی کم شده است باید هرچه سریعتر به یک مکانیک مراجعه کنید.

نشت مایع روغن‌ ترمز

روغن‌ ترمز معمولا به رنگ زرد یا آبی روشن، شفاف و دارای غلظت متوسط است. اگر یک مایع با این ویژگی‌ ها، زیر ماشینتان دیدید یا حتی فقط به آن مشکوک هستید، بعد از چک‌ کردن سطح روغن‌ ترمز و احیانا سرریز کردن آن، ماشین خود را بلافاصله به مکانیکی ببرید. خوشبختانه، در بیشتر خودروهای مدرن، نشت مایع ترمز نادر است اما اگر با این مشکل مواجه شدید. معمولا آن را در نزدیکی چرخ‌ ها، سیلندر اصلی و لوله های حاوی روغن‌ ترمز یا جایی در زیر پدال ترمز پیدا می‌ کنید.

نشت روغن هیدرولیک فرمان

رنگ این روغن معمولا به رنگ قرمز است و بوی خاصی دارد. کاهش این روغن یا خرابی سیستم هیدرولیک باعث می‌ شود که فرمان خشک شود و دیگر به راحتی قبل نباشد. اگرچه که نشت روغن هیدرولیک فرمان خودرو به ندرت اتفاق می‌ افتد، همیشه سعی کنید با بررسی‌ های دوره‌ ای مقدار روغن را در حد استاندارد حفظ کنید.

نشت روغن گیربکس

رنگ این روغن در بازه بین صورتی تا قهوه‌ ای است. این رنگ به کارکرد روغن و برند آن نیز بستگی دارد. غلظت آن مانند روغن‌ موتور است و مانند آن لغزنده است، تا جایی که گاها با روغن موتور اشتباه گرفته می‌ شود. اگر مقدار نشتی روغن گیربکس در خودروی شما زیاد است است باید به متخصص مراجعه کنید.

نشت آب از بدنه موتور علت نشتی آب از زیر خودرو نشت روغن موتور پراید

نشت آب از زیر ماشین

اگر دیدید نشتی آب از ماشین بوده و شما قبل از آن سیستم تهویه استفاده کرده بودید جای نگرانی وجود ندارد چون این مورد به خاطر استفاده از کولر است.

 

0513306

کلیک بر روی شماره برای سفارش قطعه خودرویی موردنظر شما

نشت آب کولر ماشین

نشتی آب کولر از خودرو در تابستان‌ ها اصلا چیز عجیب و نگران‌کننده‌ ای برای خودرو نیست. ماجرا از این قرار است که کولر خودرو رطوبتی را که در اتاقک آن به‌ وجود آمده، جمع‌ آوری می‌ کند و آن رطوبت را در قالب قطرات آب از لوله تخلیه اپراتور رادیاتور ماشین خالی می‌ کند. نشتی آب از خودرو نیز می تواند به این دلیل باشد.

علت ریختن بنزین از زیر ماشین

بنزین هم یکی از مایعات خودرو است که می‌ تواند نشت کند و خطرات زیادی هم به‌ وجود بیاورد. دلایل نشت بنزین و زیختن آن زیر خودرو موارد زیر است: بنزین‌زدن زیاد یعنی بیشتر از مصرف باعث می‌ شود که بنزین نشت کند و زیر ماشین بریزد. خرابی انژکتور هم از دلایل نشت بنزین است؛ بنزین می‌ تواند از انژکتور سوخت نشت کند. اگر انژکتور به‌ درستی نصب نشده باشد هم سوخت نشت می‌ کند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *