گاز نخوردن 206 ماشین پژو پارس علت گاز نخوردن خودرو در حرکت ماشین پراید

علت گاز نخوردن ماشین چیست؟

گاز نخوردن خودرو اصلا اتفاق خوشایندی نیست. متاسفانه دلایل بسیار متنوعی هم برای بروز این مشکل وجود دارد. پس بهتر است که با علت گاز نخوردن ماشین آشنا شوید. هر چقدر که بیشتر درباره امور فنی خودرو بدانید، رانندگی‌ کردن هم برایتان ساده‌ تر خواهد شد و در صورت مواجهه با مشکلات مختلف، کمتر دست‌ پاچه می‌ شوید. همچنین ممکن است گاز نخوردن ماشین اتومات هم اتفاق بیفتد و دلایل گاز نخوردن ماشین را باید بدانیم. در ادامه با فروشگاه خرید اینترنتی قطعات ایران خودرو به آنها می پردازیم.

0513306

کلیک بر روی شماره برای سفارش قطعه خودرویی موردنظر شما

چرا ماشین گاز نمی‌ خورد؟

گاز نخوردن همان حالت ناخوشایندی است که خودرو شتاب معمول خود را ندارد و هر چقدر هم که پایتان را روی پدال فشار می‌ دهید، اتفاقی نمی‌ افتد و شتاب خودرو تغییری نمی‌ کند. اگر از آن راننده‌ هایی باشید که عادت به رانندگی پرسرعت دارند، خیلی زود و بعد از فشردن پدال گاز متوجه می‌ شوید که مشکلاتی به‌ وجود آمده و باید پیگیری‌ های لازم را انجام بدهید.

0513306

کلیک بر روی شماره برای سفارش قطعه خودرویی موردنظر شما

دلایل گاز نخوردن ماشین

دلایل متعددی برای گاز نخوردن ماشین وجود دارد. دلایلی که می‌ رآوریم هم می‌توانند علت گاز نخوردن ماشین در مسیرهای عادی باشند و هم در سربالایی‌ها. اجازه بدهید که به هر یک به‌ طور جداگانه بپردازیم:

خرابی فیلتر هوا

کار این قطعات، کنترل جریان ورودی هوا به داخل ماشین است. اگر فیلتر هوا خراب یا دچار گرفتگی شوند، آلاینده‌ هایی به موتور راه پیدا می‌ کنند که یکی از عواقب حضورشان، گاز نخوردن ماشین است. هم خودروهای انژکتوری و هم کاربراتوری‌ ها دچار چنین مشکلی می‌ شوند.

 خرابی دیسک و صفحه

دیسک و صفحه در خودرو می‌ توانند دچار فرسایش و تخریب شوند. تمام‌ شدن و فرسودگی آنها هم ممکن است، علت گاز نخوردن ماشین باشد. پس همیشه حواستان را نسبت به این بخش‌ ها جمع کنید و با معاینه گاه‌ به‌ گاه خودروی خود مانع از مختل‌ شدن عملکردهای مختلف آن شوید.

کارایی نامناسب استپر موتور

استپر موتور قطعه مهمی است که اگر خراب شود، عملکرد موتور هم تاثیرات نامطلوبی از آن می‌ گیرد. دلیل این وابستگی عملکرد موتور و استپر موتور چیست؟‌ شمع‌ ها و کوئل وایر شمع به استپر وابسته‌ اند و اگر اینها دچار نقص و ایراد شوند، بدیهی است که موتور هم وضعیت خوبی را تجربه نخواهد کرد. پس شاید علت گاز نخوردن ماشین شما همین استپر موتور باشد.

وجود مشکل در کمپرس سیلندر

کمپرس سیلندر روی سوپاپ‌ ها و رینگ‌ های خودرو اثر دارد و عملکرد درست این بخش‌ ها هم می‌ تواند موجبات عملکرد صحیح موتور را فراهم کند. حال اگر کمپرس سیلندر دچار مشکل شود، می‌ تواند گاز نخوردن ماشین را به شما تحمیل کند. پس توجه به معاینه عملکرد این قطعه‌ ها را هم دست‌ کم نگیرید.

گاز نخوردن 206 ماشین پژو پارس علت گاز نخوردن خودرو در حرکت ماشین پراید

اتمام یا نامرغوب‌ بودن روغن موتور

توجه به انتخاب روغن موتور مناسب و تعویض آن بسیار مهم است. رانندگان حرفه‌ ای به‌ خوبی می‌ دانند که اگر بعد از طی مسافتی مشخص اقدام به تعویض روغن موتور نکنند، در دردسرهایی می‌ افتند که گاز نخوردن خودرو یکی از آنها می‌ تواند باشد.

 

مطلب مرتبط: جوش آوردن ماشین چگونه است؟

وجود مشکل و خرابی در پمپ بنزین خودرو

اگر پمپ بنزین خراب باشد یا صافی بنزین تمیز نباشد، احتمال دارد که خودرو در گازخوردن دچار مشکل شود. پمپ بنزین همان قطعه‌ ای است که سوخت را به باک انتقال می‌ دهد. حالا اگر نتواند سوخت را به‌ طور کامل به موتور برساند، گازخوردن هم رخ نخواهد داد.

 گاز نخوردن ماشین اتومات

در خودروهای انژکتوری مشکلات دیگری هم می‌ تواند موجبات گاز نخوردن ماشین را فراهم کند. گاز نخوردن ماشین اتومات شامل این موارد است.

وجود مشکل در قطعه ECU

خودروهای انژکتوری قطعه‌ ای موسوم به ECU دارند. این قطعه می تواند واکنش سِنسورها یا همان حسگرهای موتور خودرو را کنترل کند. حال اگر این بخش از خودرو که نقشی حیاتی در سوخت‌ رسانی به موتور هم ایفا می‌ کند، دچار مشکل شود، احتمال گازنخوردن خودرو بالا می‌ رود.

کثیف‌شدن انژکتور خودرو

کثیف‌شدن انژکتور هم می‌ تواند علت گاز نخوردن ماشین باشد. برای تمیزکردن انژکتور باید به مکانیک‌ های حرفه‌ ای مراجعه کنید. تمیزی این قطعه رابطه‌ ای مستقیم با گازخوردن بهتر ماشینتان دارد.

خرابی سنسور گاز

خودروهای اتوماتیک و انژکتوری دارای سنسورهای مختلفی هستند. یکی از این‌ ها سنسور گاز است. معیوب‌ بودن آن هم از عوامل مهم در گاز نخوردن خودرو به شمار می‌ رود. سنسور گاز روی دریچه گاز و نزدیک استپر است. اگر این سنسور یا همان حسگر وجود نداشته باشد، تنظیم پاشش سوخت انژکتورها دچار مشکل می‌ شود. سنسور گاز مسئول این است که درباره موقعیت دریچه گاز به قطعه ECU یا همان مغز متفکر خودروهای انژکتوری اطلاع‌ رسانی کند. خرابی این سنسور می‌ تواند روی گازخوردن ماشین اثر بگذارد. اما چه عواملی روی خراب‌ شدن این قطعه تاثیرگذارند؟‌ بالاماندن دور موتور در دور پایین، دیر پایین‌آمدن دور موتور و ثابت‌ ماندن دور در دور پایین از جمله دلایل خرابی سنسور گاز هستند.

0513306

کلیک بر روی شماره برای سفارش قطعه خودرویی موردنظر شما

خرابی سنسور دور موتور

سنسور دور موتور درباره دور لحظه‌ای موتور به قطعه ECU اطلاع‌ رسانی می‌کند. حال اگر این اطلاع‌رسانی ضعیف صورت بگیرد یا اختلالی در این میان باشد، مشکلاتی در عملکرد خودرو پیش می‌آید که یکی از آنها گاز نخوردن ماشین است.

خرابی مپ‌ سنسور

مپ‌ سنسور هم مانند سنسورهای دیگر با ECU در ارتباط است و اطلاعاتی را در اختیار آن قرار می‌ دهد. این سنسور درباره هوای مکش‌ شده به ECU اطلاع‌ رسانی می‌ کند. اگر مپ‌ سنسور خراب باشد، کنترلی بر میزان باز و بسته‌ بودن دریچه هوا هم وجود نخواهد داشت و گاز خوردن ماشین دچار اختلال می‌ شود.

خرابی سنسور پدال گاز و کلاچ

بدیهی است که سنسور پدال گاز در عملکرد گاز خوردن ماشین اثرات زیادی دارد. هرگونه خرابی در سنسور پدال گاز و کلاچ هم می‌ تواند موجبات گاز نخوردن ماشین را فراهم کند.

گاز نخوردن 206 ماشین پژو پارس علت گاز نخوردن خودرو در حرکت ماشین پراید

0513306

کلیک بر روی شماره برای سفارش قطعه خودرویی موردنظر شما

راه حل گاز نخوردن ماشین

چک‌ کردن و معاینه قطعاتی که به گاز نخوردن ماشین ارتباط دارند، باعث می‌ شود که از بروز این واقعه در زمانی مناسب جلوگیری کنید. به‌ طور کلی هم استفاده از بنزینی باکیفیت می‌ تواند تاحد زیادی خودرو را از مشکلاتی نظیر گاز نخوردن دور نگه دارد. بنزین سوپر گزینه خوبی است و مصرف آن تا حد زیادی باعث اجتناب از این مشکل می‌ شود. جهت ارتباط با لوازم یدکی گارژدارها مشهد می توانید با شماره های سایت ارتباط برقرار کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *