قیمت سانروف سقف مونروف پانوراما 207 انواع سانروف 206

سانروف ماشین چیست؟

یکی از این آپشن‌ ها سانروف است که سال‌ ها پیش به خودروهای لوکس اضافه شد و امروز بودنش در هر خودرویی عادی و معمول است. حالا شاهد تنوع در این آپشن و البته نمونه‌ های مختلف آن هستیم. اکنون قصد داریم برایتان بگوییم کاربرد سانروف چیست و چه انواعی دارد. درباره مونروف و سقف پانوراما هم مطالب جذابی برایتان آماده کرده‌ ایم پس با فروشندگان لوازم یدکی خودرو مشهد همراه باشید.

سانروف ماشین چیست؟

سانروف پانلی شیشه‌ ای و متحرک است که با باز شدن خود در سقف باعث ورود نور و هوای تازه به کابین می‌ شود. سانروف می‌ تواند به‌ صورت دستی یا برقی باز شود و در شکل‌ ها، ابعاد و استایل های متفاوتی تولید می‌ شود. اگرچه عبارت سانروف به‌ طور کلی برای توصیف پانلی شیشه‌ ای در سقف خودرو بکار می‌ رود. تنظیم سانروف ماشین در نمونه‌ های مختلف به‌ صورت‌ های متفاوتی انجام می‌ شود. در نمونه‌ های خودکار تنظیمات سانروف توسط دکمه‌ های مخصوص صورت می‌ گیرد اما در مدل‌ های دستی سرنشینان خود سانروف را تنظیم می‌ کنند.

0513306

کلیک بر روی شماره برای سفارش قطعه خودرویی موردنظر شما

انواع سانروف

بعد از اینکه یاد گرفتیم سانروف ماشین چیست نوبت این است که با انواع آن آشنا شویم. سانروف از ابتدای ورود به خط تولید تاکنون تغییرات زیادی کرده است و امروزه تنوع زیادی دارد. تنوع مدل‌ های مختلف سانروف را می‌ توان در میزان باز و بسته شدن آن‌ ها، نوع باز و بسته شدنشان و فرمی که در سقف تعبیه می‌ شوند، دید. به این ترتیب سانروف به انواعی که در ادامه خواهد آمد تقسیم می‌ شود:

سانروف پاپ‌ آپ

این نوع سانروف رو به بالا حرکت کرده و برای باز شدن از سقف کامل جدا می‌ شود. باز کردن آن به‌ صورت دستی صورت می‌ گیرد و نمونه اتوماتیک ندارد. برای باز کردن آن، باید پنل سانروف را به‌ سمت بالا حرکت داد.

 سانروف توکار

این مدل که سانروف داخلی نیز نامیده می‌ شود، هنگام جمع شدن به داخل سقف خودرو می‌ رود. به این صورت که درون سقف این خودرو که به‌ صورت استاندارد با ضخامت بیشتری نسبت به سقف‌ های معمولی تولید می‌ شوند، شکافی برای جای گرفتن بخش جمع‌ شونده سقف در نظر گرفته می‌ شود. سانروف هنگام جمع‌ شدن مانند یک کشو داخل می‌ رود. این نوع سانروف می‌ تواند خودکار یا دستی باشد.

سانروف اسپویلر

این نوع سانروف نیز از نمونه‌ هایی است که پنل آن کامل باز نشده و تنها با زاویه‌ ای مشخص به‌ سمت بالا حرکت می‌ کند. البته با این تفاوت که قسمت عقب آن متحرک و بخش جلویی ثابت است. سانروف اسپویلر معمولا خودکار است و در خودروهای سایز کوچک مانند مینی‌ ها و هاچ‌ بک‌ ها مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

سانروف جمع شونده یا تاشو

این نوع سانروف که بزرگتر از انواع دیگر است، معمولا از جنس پارچه یا برزنت ساخته می‌ شود. به این ترتیب که سقف خودرو معمولا از یک پوشش با این جنس است و هنگام استفاده از سانروف این سقف به‌ صورت دستی یا خودکار کاملا جمع می‌ شود.

قیمت سانروف سقف مونروف پانوراما 207 انواع سانروف 206

 سانروف جداشونده

در این نوع سانروف ماشین، پنل کامل از سقف جدا می‌ شود. استفاده از آن تنها زمانی اتفاق می‌ افتد که استفاده از هیچ‌ یک از انواع دیگر سانروف به‌ دلیل طراحی خاص سقف امکان‌ پذیر نباشد. این نوع سانروف را تنها در خودروهای گران‌ قیمت شاهد هستیم.

سانروف چشم‌ انداز

این سانروف که پانورامیک نیز نامیده می‌ شود، قسمت بزرگی از سقف را در بر می‌ گیرد. پنل شیشه‌ ای سانروف پانورامیک معمولا دو تکه است و باز و بسته شدن برای سرنشینان ردیف عقب و جلو به‌ صورت مجزا انجام می‌ شود. سانروف پانورامیک معمولا خودکار است.

 سانروف لندولت

این نوع سانروف در خودروهای تشریفاتی و لوکس مورد استفاده قرار می‌ گیرد و سرنشینان ردیف عقب را ساپورت می‌ کند. به این شکل که در ردیف جلو سقف کامل پوشیده و فلزی است و بخش عقب قابلیت جمع شدن دارد.

مونروف چیست؟

تاریخچه ورود مونروف به خودروسازی از نظر زمانی با سانروف تفاوت چندانی ندارد. مونروف نیز از دهه 70 میلادی وارد خط تولید فورد شد و سپس عمومیت پیدا کرد. مونروف د رواقع یک پنل شیشه‌ ای یا تلقی است که در سقف کار گذاشته می‌ شود. بنابراین تفاوت این دو در جنس آن‌ ها است. چرا که سانروف می‌ تواند فلزی، پارچه‌ ای و تیره باشد. لازم به ذکر است که مونروف را تنها از شیشه یا طلق روشن می‌ سازند. مونروف نیز قابلیت باز شدن برای تهویه بهتر دارد اما به‌ صورت کامل نیست. بنابراین تفاوت دیگر این دو را باید در میزان باز و بسته شدنشان دید.

سقف پانوراما چیست؟

سقف پانوراما که از آپشن‌ های جذاب و دوست داشتنی خودروهای لوکس محسوب می‌ شود در واقع نمونه پیشرفته‌ تر مونروف است. پانوراما در واقع پنلی شیشه‌ ای است که از ابتدا تا انتهای خودرو کشیده می‌ شود و سرنشینان ردیف عقب و جلو را کاملا از منظره آسمان بهره‌ مند می‌ کند. بنابراین اولین تفاوت پانوراما و مونروف در همین مساحت آنها گنجانده می‌ شود. مونروف تنها سرنشینان ردیف جلو را حمایت می‌ کند و عموما سرنشینان ردیف عقب بهره‌ ای از منظره آن نمی‌ برند. بر همین اساس می‌ توان پانوراما را به‌ نوعی دو سانروف چسبیده به هم دانست. چیزی شبیه به سانروف چشم‌ انداز یا پانورامیک بدون تیغه یا تیری که در وسط آن وجود دارد.

کاربرد سانروف و پانوراما

سانروف، مونروف و پانوراما در خودرو آپشن هایی به حساب می آید. در ادامه به کاربرد سانروف و پانوراما می پردازیم.

 تهویه مطبوع طبیعی

این آپشن به راننده و سرنشینان امکان می‌ دهد که هرگاه احساس کردند فضای کابین خودرو گرم و حالت دم کرده دارد، به‌ راحتی سانروف را باز کرده و هوای کابین را تعدیل کنند. اگرچه به‌ دلیل مقاومت در برابر باد، مصرف سوخت خودرو افزایش می‌ یابد ولی مطمئنا ارزش نفس کشیدن در هوای آزاد را دارد.

قیمت سانروف سقف مونروف پانوراما 207 انواع سانروف 206

0513306

کلیک بر روی شماره برای سفارش قطعه خودرویی موردنظر شما

 راه فرار اضطراری

در بیشتر تصادفات، درب‌ های خودرو به‌ سختی باز می‌ شوند و عملا سرنشینان در خودرو حبس می‌ شوند. اما خودروهای مجهز به آپشن سانروف پانوراما می‌ توانند یک راه فرار برای سرنشینان خودرو فراهم کنند. سرنشینان به‌ راحتی می‌ توانند شیشه سانروف را باز کرده و از خودرو خارج شوند. کاربرد سانروف و این سقف ها بسیار است و ارزش بالایی دارد. جهت مشاوره با کارشناسان تولیدی قطعات خودرو گندمی می توانید با شماره ها در سایت ارتباط برقرار کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *