قیمت سوراخی رادیاتور ماشین 206 رادیاتور خودرو سمند ماشین پژو 405

رادیاتور ماشین چگونه کار میکند؟

رادیاتور ماشین به عنوان یکی از اجزای اصلی سیستم خنک‌ کننده پیشرانه عمل می‌ کند. این سیستم به‌ منظور کاهش دمای پیشرانه و جلوگیری از آسیب رسیدن به قطعات در نتیجه گرمای تولید شده در حین فرایند احتراق سوخت بکار می‌ رود. لازم به ذکر است که انواع قیمت رادیاتور ماشین در بازار موجود است. در این قسمت از مجموعه مقالات لیست قیمت قطعات ایران خودرو می‌ خواهیم ببینیم رادیاتور خودرو چیست و چه کاربردی دارد. تا در مشاهده سوراخی رادیاتور ماشین اقدام لازم را انجام دهید. پس همراه ما باشید.

0513306

کلیک بر روی شماره برای سفارش قطعه خودرویی موردنظر شما

رادیاتور چیست؟

یکی از اصلی‌ ترین اجزای سیستم خنک‌ کننده خودرو را رادیاتور تشکیل می‌ دهد. این قطعه مهم دارای بخش‌ هایی همچون پره‌ های خنک‌ کننده، مخزن آب و هواگیری، لوله‌ های عبور آب و درپوش است. رادیاتور دارای لوله‌ های کوچک و خطوط جداکننده برای جریان هوا و آب بوده و آب‌ گرم درون موتور از طریق لوله‌ های رادیاتور عبور می‌ کند و حرارت آن به هوا منتقل می‌ شود. همچنین، فن خنک‌ کننده برای دور کردن هوای گرم از روی رادیاتور کار می‌ کند و حرارت آب را به بیرون منتقل می‌ کند.

رادیاتور کجاست؟

رادیاتور درون موتور خودرو واقع شده و به عنوان بخشی از سیستم خنک کننده موتور عمل می‌ کند. رادیاتور وظیفه دارد حرارت را از مایع خنک کننده که از موتور عبور می‌ کند. جذب کند و آن را به وسیله فن یا پنکه به بیرون هدایت کند. در بیشتر خودروها اگر کاپوت را بالا بزنید رادیاتور را در قسمت‌ های جلویی پیشرانه خواهید یافت.

عملکرد رادیاتور خودرو

اکثر رادیاتورهای فعلی از آلومینیوم ساخته شده‌ اند اما در گذشته از مس نیز به‌ عنوان ماده اولیه تولیدی رادیاتورها استفاده می‌ شد. به طور‌ کلی رادیاتورها ساختاری مشبک داشته و برای افزایش سطح تماس آنها با محیط اطراف کانال‌ هایی در آن‌ ها تعبیه شده است. آب گرم ورودی به رادیاتور خودرو وارد کانال‌ های این قطعه شده و آنجا در سطح گسترده‌ ای با محیط اطراف در تماس قرار می‌ گیرد. همین موضوع سبب می‌ شود که دمای مایع درون رادیاتور کاهش یابد. به‌ علاوه پروانه‌ ای نیز با مکش هوا از درون کانال‌ های رادیاتور به هرچه سریع‌ تر خنک شدن آب درون آن کمک می‌ کند.

قیمت سوراخی رادیاتور ماشین 206 رادیاتور خودرو سمند ماشین پژو 405

انواع رادیاتور ماشین

رادیاتورها را می‌ توان بسته به جنس مواد سازنده به دسته‌ های گوناگونی تقسیم کرد انواع رادیاتور ماشین به شکل زیر است:

رادیاتورهای فلزی: در این رادیاتورها شاهد جوش خوردن لوله‌ های فلزی به یکدیگر هستیم.

رادیاتورهای پلاستیکی: در رادیاتورهای پلاستیکی بخش بزرگی از روکش رادیاتور از جنس پلاستیک است و می‌ توان این بخش‌ ها را جدا کرد.

رادیاتورهای آلومینیومی: چنین رادیاتورهایی بازده بالاتری دارند و از لوله‌ های آلومینیومی در تولید آنها استفاده شده است.

علت سوراخی رادیاتور ماشین

فشار بالای آب در داخل رادیاتور: اگر فشار آب در داخل رادیاتور بیش از حد باشد می‌ تواند به سوراخی رادیاتور ماشین منجر شود.

چرخه حرارت نامتعادل: اگر چرخه حرارت متعادل نباشد و موتور خیلی داغ شود، ممکن است قطعات رادیاتور از جمله لوله‌ ها تحت تاثیر حرارت قرار بگیرند و سوراخ شوند.

خراشیدگی و ضربه: ضربه‌ ها یا خراشیدگی‌ هایی که به رادیاتور وارد می‌ شود می‌ توانند به سوراخ شدن آن منجر شود.

عدم وجود آب در موتور: اگر موتور آب نداشته باشد گرما روی رادیاتور تاثیر بیشتری می‌ گذارد و ممکن است رادیاتور به دلیل این افزایش حرارتی سوراخ شود.

عوامل شیمیایی: مواد شیمیایی موجود در آب می‌ توانند به‌ طور تدریجی روی رادیاتور تجمع پیدا کنند و باعث سوراخ شدن آن شوند.

استفاده از آب شهری به جای آب تصفیه شده: استفاده از آب شهری به جای آب تصفیه شده ممکن است باعث تشکیل خوردگی و سوراخ شدن رادیاتور شود.

قیمت سوراخی رادیاتور ماشین 206 رادیاتور خودرو سمند ماشین پژو 405

0513306

کلیک بر روی شماره برای سفارش قطعه خودرویی موردنظر شما

قیمت رادیاتور ماشین 206

قیمت رادیاتور 206 ممکن است با توجه به نوع و برند قطعه، محل خرید، کیفیت و فاکتورهای دیگر متغیر باشد. البته باید توجه داشت که این قیمت‌ ها تنها به عنوان یک تخمین اعلام می‌ شود و ممکن است در هر فروشگاه و شهر متفاوت باشد.

در هر صورت برای دریافت قیمت قطعات خودرو می توانید با فروشگاه لوازم یدکی گندمی مشهد تماس بگیرید.

همچنین قیمت رادیاتور ممکن است بسته به سال ساخت خودرو و نوع مدل متفاوت باشد. به همین دلیل قبل از خرید بهتر است با فروشنده‌ ها و متخصصان خودرو در مورد قیمت و کیفیت آن مشورت نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *